CHORVÁTSKO: Dubrovník z Viedne začiatkom leta s letenkami od 26€

05.Jún 2024 | 18:55
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: chorvátsko letenky do chorvátska letenky do Dubrovníka dubrovník letisko viedeň ryanair Európa

Dubrovník, mesto s bohatou históriou a ohromujúcou krásou, sa teší sláve "Perly Jadranu". Toto opevnené mesto na južnom pobreží Chorvátska uchvacuje turistov z celého sveta svojou dramatickou polohou na skalnatom útese, tyrkysovým morom a malebnými uličkami. Či už ste milovníkom histórie, umenia, gastronómie alebo len túžite po oddychu na pláži, Dubrovník vám má čo ponúknuť.

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Dubrovníka už od 26€. Letenky do Dubrovníka sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca jún 2024.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 11-18 jún 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY do DUBROVNÍKa

Kalendár termínov Viedeň - Dubrovník

ZOBRAZIŤ UBYTOVANIE v Dubrovníku


Čo sa oplatí vidieť v Dubrovníku?

  • Mestské hradby: Hradby Dubrovníka sú systém opevnenia, ktorý obklopuje Staré Mesto. Boli postavené v 13. storočí a sú považované za jeden z najlepších príkladov stredovekého opevnenia v Európe. Prechádzka po hradbách je skvelý spôsob, ako si pozrieť mesto a okolie.
  • Stradun: Hlavná ulica v Starom Meste Dubrovník. Je to rušná pešia zóna lemovaná obchodmi, reštauráciami a kaviarňami.
  • Palác Sponza: Renesančná budova nachádzajúca sa na Stradúne. Bola postavená v 16. storočí a kedysi slúžila ako colnica a pokladnica. V súčasnosti je v paláci múzeum, ktoré vystavuje historické dokumenty a umelecké diela.
  • Katedrála Nanebovzatia Panny Márie: Katolícka katedrála nachádzajúca sa v Starom Meste Dubrovník. Bola postavená v 18. storočí na mieste staršej katedrály, ktorá bola zničená pri zemetrasení. Katedrála je domovom niekoľkých umeleckých diel a artefaktov vrátane sochy Panny Márie z 15. storočia.
  • Kláštor františkánov: Kláštor nachádzajúci sa v Starom Meste Dubrovník. Bol založený v 14. storočí a je domovom kostola, kláštora a lekárne. Lekáreň je najstaršou nepretržite fungujúcou lekárňou v Európe a je v nej vystavený zbierka historických lekárnickych nástrojov a liekov.
  • Pevnosť Lovrijenac: Pevnosť nachádzajúca sa na malom ostrove pred pobrežím Dubrovníka. Bola postavená v 11. storočí na ochranu prístavu Dubrovník. Pevnosť je obľúbenou turistickou destináciou a ponúka nádherný výhľad na mesto a okolie.
  • Ostrov Lokrum: Ostrov nachádzajúci sa krátkym trajektom z Dubrovníka. Ostrov je domovom botanickej záhrady, pevnosti a kláštora. Ostrov Lokrum je obľúbenou destináciou pre jednodňové výlety z Dubrovníka.

Toto je len niekoľko z mnohých miest, ktoré môžete navštíviť v Dubrovníku. S bohatou históriou, krásnou scenériou a množstvom aktivít, ktoré môžete robiť, je Dubrovník destináciou, ktorú si určite zamilujete."Dubrovník z Viedne s letenkami od 26 eur